SZC logo

Siófoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203050/006 | 8640 Fonyód, Béke u. 1.

Intézmény logo

Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. okt. 20.


Horváth László

  Megemlékezés 1956-ról

  Két év után ismét iskolánk rendezi a városi műsort.

  Megemlékezés 1956-ról
  Az emlékezés és a történelem fontos része az oktatásnak, és minden évben számos iskola szerte a világon megemlékezik az eseményekről, amelyek alakították a múltat és határozzák meg a jövőt. A Fonyódi Kultúrális Központban rendezett esemény során a 10/T osztály adott felejthetetlen előadást az 1956-os forradalomról. Ebben az emlékezetes alkalomban a tanulók egy felemelő és tanulságos előadással tisztelegtek azok előtt, akik 67 éve életüket adták a hazáért.
   
  Az 1956-os forradalom Magyarország modern történelmének egyik legmeghatározóbb eseménye volt. A diákoknak, akik az ünnepségen szerepeltek, az volt a céljuk, hogy bemutassák a forradalom történetét, és rávilágítsanak annak fontosságára a hazájuk és a világ számára. Az előadás kiválóan bemutatta azokat az eseményeket és körülményeket, amelyek a forradalmat előkészítették és kiváltották. A fiatalok odaadó módon beszéltek az emberek bátorságáról és az általuk vállalt kockázatokról, amikor szabadságukért és méltóságukért küzdöttek.
   
  Felkészítő tanáraik, Grüblné Krekovics Gabriella és Varga Yvette hatalmas segítséget nyújtottak a diákoknak az előadás összeállításában. Ők azok az empatikus és elkötelezett tanárok, akik inspirálták a tanulókat az igazság keresésére és az események emlékének ápolására.

  GALÉRIA

  Megemlékezés 1956-ról

  DSC_0025.JPG
  DSC_0036.JPG
  DSC_0038.JPG

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Szeptemberben induló ingyenes szakmai képzéseink

  Szeptemberben induló ingyenes szakmai képzéseink

  Már regisztrálhatnak 2024. szeptemberében induló ingyenes szakmai képzéseinkre és érettségi vizsgára felkészítő kurzusainkra!

  2024. jún. 25.


  Siófoki Szakképzési Centrum

  Tanévzáró 2024

  Tanévzáró 2024

  Elbúcsúztattuk a 2023/24-es tanévet.

  2024. jún. 14.


  Varga Yvette

  Köszöntöttük kiválóságainkat

  Köszöntöttük kiválóságainkat

  Hagyománnyá vált a Siófoki Szakképzési Centrumban, hogy a tanév végén megjutalmazzuk a kimagasló eredményt elérő, valamely területen a legjobban teljesítő diákokat és azokat az oktatókat, akik diákjaink sikereiért a legtöbbet tették az adott tanévben.

  2024. jún. 12.


  Siófoki Szakképzési Centrum


  Partnereink

  SZC logo

  Siófoki Szakképzési Centrum


  Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola

  8640 Fonyód, Béke u. 1.

  Telefon: +36 85 361 510

  E-mail: bacsak@siofokiszc.hu

  OM azonosító: 203050/006


  2024Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola