SZC logo

Siófoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203050/006 | 8640 Fonyód, Béke u. 1.

Intézmény logo

Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. okt. 20.


Horváth László

  Megemlékezés 1956-ról

  Két év után ismét iskolánk rendezi a városi műsort.

  Megemlékezés 1956-ról
  Az emlékezés és a történelem fontos része az oktatásnak, és minden évben számos iskola szerte a világon megemlékezik az eseményekről, amelyek alakították a múltat és határozzák meg a jövőt. A Fonyódi Kultúrális Központban rendezett esemény során a 10/T osztály adott felejthetetlen előadást az 1956-os forradalomról. Ebben az emlékezetes alkalomban a tanulók egy felemelő és tanulságos előadással tisztelegtek azok előtt, akik 67 éve életüket adták a hazáért.
   
  Az 1956-os forradalom Magyarország modern történelmének egyik legmeghatározóbb eseménye volt. A diákoknak, akik az ünnepségen szerepeltek, az volt a céljuk, hogy bemutassák a forradalom történetét, és rávilágítsanak annak fontosságára a hazájuk és a világ számára. Az előadás kiválóan bemutatta azokat az eseményeket és körülményeket, amelyek a forradalmat előkészítették és kiváltották. A fiatalok odaadó módon beszéltek az emberek bátorságáról és az általuk vállalt kockázatokról, amikor szabadságukért és méltóságukért küzdöttek.
   
  Felkészítő tanáraik, Grüblné Krekovics Gabriella és Varga Yvette hatalmas segítséget nyújtottak a diákoknak az előadás összeállításában. Ők azok az empatikus és elkötelezett tanárok, akik inspirálták a tanulókat az igazság keresésére és az események emlékének ápolására.

  GALÉRIA

  Megemlékezés 1956-ról

  DSC_0025.JPG
  DSC_0036.JPG
  DSC_0038.JPG

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Egy felejthetetlen este - Szalagavató 2023

  Egy felejthetetlen este - Szalagavató 2023

  Egy örömteli ünnepség keretein belül iskolánk diákjai, tanárai és szülei együtt vettek részt az idei iskolai szalagavatón, amely méltó módon emlékezett meg a végzősök középiskolai éveiről.

  2023. dec. 2.


  Horváth László

  Újabb győzelem a PENturismo versenyen

  Újabb győzelem a PENturismo versenyen

  A PENturismo esetmegoldó versenyen Zalaszabaron, a Zobori Élményparkban iskolánk csapata ISMÉT ELSŐ HELYEZÉST ÉRT EL!

  2023. nov. 21.


  Szalai Tünde

  A Szakmák Sokszínű Világa: Nyílt nap a Bacsákban

  A Szakmák Sokszínű Világa: Nyílt nap a Bacsákban

  Iskolánk nemrégiben izgalmas Nyílt Napot rendezett, hogy bemutassa a diákoknak és szülőknek a széleskörű szakmai lehetőségeket. Az esemény során az iskola kiemelte a négy fő szakmaágat, melyekre kiemelkedő figyelmet fordítanak: építőipar, kereskedelem, rendészet és köszolgálat. E zek mellett részt veszünk a honvéd kadét képzésben is.

  2023. nov. 13.


  Horváth László


  Partnereink

  • COOP
  • Tesco
  • Ziehl-Abegg
  • SPAR Magyarország
  SZC logo

  Siófoki Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola

    8640 Fonyód, Béke u. 1.

   • Telefon: +36 85 361 510

    E-mail: bacsak@siofokiszc.hu

    OM azonosító: 203050/006


   2023Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola