SZC logo

Siófoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203050/006 | 8640 Fonyód, Béke u. 1.

Intézmény logo

Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2024. jan. 23.


Horváth László

  Magyar Kultúra napja a Bacsákban

  Iskolánkban ünnepélyes keretek között zajlott le a Magyar Kultúra Napja, melyet a 14/K osztály rendezett Szalai Tünde tanárnő felkészítésével. Az esemény méltán vált az év egyik kiemelkedő programjává a diákok és tanárok körében.

  Magyar Kultúra napja a Bacsákban

  Iskolánkban ünnepélyes keretek között zajlott le a Magyar Kultúra Napja, melyet a 14/K osztály rendezett Szalai Tünde tanárnő felkészítésével. Az esemény méltán vált az év egyik kiemelkedő programjává a diákok és tanárok körében.

  A szervezők már az eseményt megelőző hétre is ellátták feladatokkal az iskola diákjait, melyekből megismerhették iskolánk névadójának, Bacsák Györgynek az életét és munkásságát. Emellett alkotói pályázat is volt, a beérkezett művekből pedig kiállítás nyílt.

  A hétfői egy rendkívül szórakoztató programokkal tarkított délután volt. Varga Yvette tanárnő köszöntője után Vass Zoltán tanár úr értekezett a magyar nyelv szépségeiről verses formában.  Ezután az osztályoknak egy interaktív Quizizz vetélkedőn kellett helytállniuk, melyen a résztvevők kiválóan szerepeltek, megmutatva kultúrájuk és történelmük iránti ismereteiket és digitális kompetenciájukat.

  A műsor egyik csúcspontja a Várvizi Leila és Sánta Petra tanulók által bemutatott somogyi üveges tánc volt. A diákok koreográfiája magával ragadta a közönséget, bemutatva ezt az évszázados hagyományokra visszatekintő, vidám, olykor pajzán táncot. A lüktető zene és a lányok kiváló tánctudása igazi élménnyé tették az előadást.

  A somogyi üvegest követően interaktív táncház várt a résztvevőkre. A diákok és tanárok egyaránt tevékenyen részt vettek ezen a programon, ahol hagyományos magyar néptánclépéseket sajátíthattak el. A hangulat kitűnő volt, és a mulatság remek alkalmat teremtett a közösségépítésre.

  Az ünnepség lezárásaként került sor az eredményhirdetésre. Az egész hetes vetélkedőt a 9/A osztály nyerte meg, bizonyítva a tudásukat és csapatszellemüket. Második helyen a 9/T osztály végzett, míg a dobogó harmadik fokára a 10/T osztály állhatott fel.

  Az iskola Magyar Kultúra Napja Ünnepsége nem csupán egy egyszerű rendezvény volt, hanem egy olyan esemény, amely összehozta a diákokat és tanárokat, erősítve az iskolai közösség összetartozását. Az esemény sikeréhez hozzájárult a diákok elkötelezettsége és kreativitása, valamint Szalai Tünde tanárnő lelkes és szakértői felkészítése. A Magyar Kultúra Napja Ünnepség a kulturális örökség iránti szeretet és tisztelet kifejezése volt, és emlékezetessé tette ezt a napot az iskola életében.

  GALÉRIA

  Magyar Kultúra napja 2024

  001.jpg
  DSC_0485.JPG
  DSC_0480.JPG

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Szeptemberben induló ingyenes szakmai képzéseink

  Szeptemberben induló ingyenes szakmai képzéseink

  Már regisztrálhatnak 2024. szeptemberében induló ingyenes szakmai képzéseinkre és érettségi vizsgára felkészítő kurzusainkra!

  2024. jún. 25.


  Siófoki Szakképzési Centrum

  Tanévzáró 2024

  Tanévzáró 2024

  Elbúcsúztattuk a 2023/24-es tanévet.

  2024. jún. 14.


  Varga Yvette

  Köszöntöttük kiválóságainkat

  Köszöntöttük kiválóságainkat

  Hagyománnyá vált a Siófoki Szakképzési Centrumban, hogy a tanév végén megjutalmazzuk a kimagasló eredményt elérő, valamely területen a legjobban teljesítő diákokat és azokat az oktatókat, akik diákjaink sikereiért a legtöbbet tették az adott tanévben.

  2024. jún. 12.


  Siófoki Szakképzési Centrum


  Partnereink

  SZC logo

  Siófoki Szakképzési Centrum


  Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola

  8640 Fonyód, Béke u. 1.

  Telefon: +36 85 361 510

  E-mail: bacsak@siofokiszc.hu

  OM azonosító: 203050/006


  2024Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola